Home / Apie / Šeimos / Konstantinas Didysis

Konstantinas Didysis


Konstantinas Didysis
( Gaiua Flavius Valerius Constantinus )Roma ( apie 280-337 m. )
Pirmasis krikščioniškasis Romos imperatorius.
313 m. paskelbė Milano ediktą, kuriuo krikščionybė buvo paskelbta legali ir toleruojama. Ediktas garantavo bažnyčios nuosavybės grąžinimą ir paskelbė sekmadienį pamaldų diena.
Konstantino valdymas gali būti laikomas oficialaus žydų persekiojimo krikščioniškoje Europoje pradžia. Buvo pastatyta keletas garsiausių pasaulio bažnyčių, pvz., Kristaus gimimo bažnyčia Betliejuje ir Šventojo kapo Bizantijuje, kurį pavadino Konstantinopoliu (šiandien Stambulas) ir padarė savo sostine. 325 m. Nikėjoje Tikėjimo tiesa buvo paskelbtas Kristaus dieviškumas. Leido įstatymus, dekretus, pagrindžiančius viduramžių Europos socialinės struktūros pagrindus.
http://sela-akademium.narod.ru/senai.html#Konstantinas Didysis ( Gaiua Flavius Valerius Constantinus )
See more
Konstantinas Didysis (Constantinus I Magnus) -
dar žinomas kaip Konstantinas I, buvo pirmasis krikščioniškasis Romos imperijos imperatorius 324–337 m. Priėmęs krikščionybę ir skatindamas jos plitimą, suvaidino svarbų vaidmenį paverčiant ją dominuojančią religiją Europoje.
Constantinus I MagnusJis gimė 272 m. vasario 27 ...d. Naise (dabartinis Nišas, Serbija). 306 m. po tėvo Konstancijaus I Chloro mirties kariai jį paskelbė imperatoriumi, tačiau prasidėjo pilietiniai karai, trukę iki 312 m., kuriuos Konstantinas laimėjo, o 323 m. sumušęs rytinės Romos dalies imperatorių, iki mirties tapo vienvaldžiu imperijos valdytoju. Jis įtvirtino dominatą: padalijo imperiją į 4 prefektūras (Rytų, Ilyrijos, Italijos, Galijos), civilinę valdžią atskyrė nuo karinės, sėkmingai kariavo su barbarais.

Konstantinas Didysis ne tik nustojo persekiojęs krikščionis, bet faktiškai pavertė krikščionybę valstybine religija. Įvairiems teologiniams nesutarimams išspręsti jo iniciatyva buvo sušauktas Nikėjos susirinkimas. Šis ediktas garantavo bažnyčios nuosavybės, prarastos persekiojant, grąžinimą ir paskelbė sekmadienį pamaldų diena. Konstantino dekretai suteikė bažnyčiai įvairių naudingų privilegijų bei atleidimus nuo mokesčių. Jo valdymo periodu buvo pastatyta keletas garsiausių pasaulio bažnyčių (Kristaus gimimo bažnyčia Betliejuje ir Šventojo kapo bažnyčia Jeruzalėje).Konstantinas atstatė ir išplėtė Bizantiją. Jo išleisti įstatymai kai kuriuos gyventojų užsiėmimus padarė paveldimais. Žemės nuomininkams buvo uždrausta palikti savo sklypus. Šie ir kiti panašūs Konstantino įstatymai svarbūs viduramžių Europos socialinės struktūros pagrindų sukūrimui.Gyvenimo pabaigoje Konstantinas I apsikrikštijo. Šiam 337 m. gegužės 22 d. mirus, jo garbei pavadintas Bizantijos sostinė Konstantinopolis (buvęs Bizantijus).
http://www.biografas.lt/biografija/200-konstantinas-didysis
See more

Konstantinas I (kitaip Konstantinas Didysis, lot. Constantinus I Magnus;
Flavius Valerius Constantinus; g. 272 m. vasario 17 d. (270 - 278)? – m. 337 m. gegužės 22 d.) – Romos imperijos imperatorius 324–337 m.
Į valdžia atėjo po Konstancijaus I Chloro mirties, taip pradėdamas Konstantinų dinastiją. Uždraudė persekioti k...rikščionis (paskelbdamas Milano ediktą 313 m.) ir jiems suteikė tokias pat teises kaip ir senosioms religijoms; įvedė rytietiškus imperatoriaus garbinimo papročius; piliečių profesijas padarė paveldimas.
Konstantinas I ne tik nustojo persekiojęs krikščionis, bet faktiškai pavertė krikščionybę valstybine religija. Įvairiems teologiniams nesutarimams išspręsti jo iniciatyva buvo sušauktas Nikėjos susirinkimas.Gimė Naise (dabartinis Nišas, Serbija).
Gyvenimo pabaigoje Konstantinas I apsikrikštijo.
Po mirties jo garbei pavadintas Bizantijos sostinė Konstantinopolis (buvęs Bizantijus).
http://lt.wikipedia.org/wiki/Konstantinas_I
See more

 http://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_the_Great

 http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_kings_of_Macedon


Post a comment

Your Name or E-mail ID (mandatory)

Note: Your comment will be published after approval of the owner.




 RSS of this page

Written by:   Version:   Edited By:   Modified